Bft Dairesel Kapı Motoru

Daha çok bahçe kapılarında kullanıldığını görebileceğimiz, tesis giriş kapılarında ya da şirket girişlerinde de karşımıza çıkan BFT dairesel kapı motoru aracınızdan inmenize gerek kalmadan kapıların açılmasını sağlayan motorlardır. Bir veya iki kanada sahip olan bahçe kapılarına takılarak çeşitli güvenlik sistemleri ile açılıp kapanması mümkün olan bu kapılar sayesinde aracınızı bahçenizden içeri sokarken çok daha rahat olabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Kullanım alanına göre bir ya da iki adet alınabilecek olan BFT dairesel kapı motorlarının seçimi sırasında bazı konulara özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Kapıların kanat ağırlığı, sayısı, kanat uzunluğu gibi hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kullanacağınız kapı motorunun kapı kanatlarını taşıyamayacak düzeyde olması kapınızı açıp kapatırken sorun yaşamanıza neden olabileceğinden motor seçiminizi yaparken özellikle bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bahçe kapılarınızda iki kanat bulunuyorsa bu durumda da BFT dairesel kapı motorunuzu alırken bir değil iki adet almanız gerektiğini de unutmamalısınız. Her motor sadece bir kapı kanadı açacak şekilde tasarlandığından iki yana açılan bahçe kapılarınız bulunuyorsa bu durumda her iki kanat için de birer kapı motoru almanız gerekecektir. Aksi takdirde tek kanadı açılan kapılarınız olacaktır. Ancak geniş bir daire ile açılan tek kanadınız bulunuyorsa bu durumda uygun özelliklere sahip tek bir kapı motoru almanız yeterli olacaktır.

BFT dairesel kapı motorları kanatlı kapılara sahip olan genellikle 90 derece açılan kapılara monte edilmektedir. Bu kapıların açıp kapanabilen bir ya da iki kanadının olduğunu ve sabit duran kenar direklerine sahip olduğunu görebilmek mümkündür. Belirlenen yöne doğru açılan bu kanatlar sayesinde araç ya da yaya girişinin yapıldığını görebileceğimiz bu kapıların açılması için her defasında insan gücüne gerek duymamak için kapı motorlarının kullanılması çok daha doğru ve pratik bir seçenek olacaktır.

Bir açı çizerek açılan bu kapıların otomatik bir şekilde açılıp kapanmasını sağlamak için kullanılan BFT dairesel kapı motorlarının montajına bakacak olduğumuz zaman ise yapı kapı kanatları üzerine ya da sabit direkler üzerine montajının gerçekleştirilebileceğini görebilirsiniz. Bu sayede uzun süren bir montaj çalışması da gerekmeyen bu motorları rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Uzaktan kumanda ya da plaka okuma sistemleri ile de kullanılması mümkün olduğundan hızlı ve güvenli bir kullanım imkânı da sağlamaktadır.

Açılıp kapanma işlemleri sırasında kapılarınızın çevresinde herhangi bir cisim ya da kişi olması durumuna karşı da oldukça güvenli bir kullanım imkânı sağlayan BFT dairesel kapı motoru modelleri üzerinde bulunan algılayıcılar sayesinde de önceden engelleri fark ederek açma ve kapama işlemlerini durdurabilmektedir. Böylelikle herhangi bir eşyanıza ya da herhangi bir kişiye açma kapama işlemi sırasında zarar gelmesi de engellenebilmektedir.

Daha çok villa ve şirket bahçelerinde karşımıza çıkan kanatlı kapılar için tasarlanmış olan BFT dairesel kapı motorları ile daha güvenli ortamlara kavuşabilirsiniz. Genellikle demir ferforjeden yapılan bu tip kapılarda kanat ağırlığının oldukça fazla olabilmesi nedeni ile kapı motoru seçiminde de dikkatli olmanız gerekir. Kaldırabileceği ağırlığın üstünde kanatlara sahip kapılara motorların istediğiniz güvenli ortamı sağlamada yetersiz kalacağını düşünecek olduğunuz zaman kapı kanat ağırlığının önceden bilinmesinin doğru kapı motoru alımında yararınıza olacağından emin olabilirsiniz.