Seksiyonel Kapı Motoru

Toplu konutlarda, apartmanlarda, villalarda ve otopark girişlerinde daha çok olmak üzere endüstriyel tesis girişlerinde de karşımıza çıkan seksiyonel kapılar garaj kapısı olarak sıklıkla kullanılan kapı tipleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yukarı doğru açılıp kapanan bu kapıların açılıp kapanması için BFT seksiyonel kapı motoru kullanılması gerekmektedir. Akıllı teknolojiler kullanılarak hazırlanan bu kapı motorları sayesinde yaşamınızın çok daha kolay bir hale geldiğini görebilirsiniz.

Hem seksiyonel kapı üretiminde hem bu kapılar için uygun özelliklere sahip kapı motorları üretimi konusunda yüksek kalitede hizmetler sunan BFT, seksiyonel kapılar için ihtiyacınız olan kapı motorlarını da imal ederek sizlere kullanışlı kapılara sahip olma imkânı tanımaktadır. BFT seksiyonel kapı motorları sayesinde araç giriş çıkışlarının çok daha rahat ve hızlı olmasını sağlayabilmeniz mümkündür. Üstelik garajınıza yabancı araçların giriş çıkışını önleme konusunda da bu kapı motorlarının kullanılmasının oldukça faydalı olacağından emin olabilirsiniz.

Bir kontrol ünitesi bulunan ve garaj kapılarının çalışma şekli üzerinde rahatlıkla değişiklikler yapmanızın mümkün olduğu BFT seksiyonel kapı motoru çeşitleri sayesinde beklentilerinizi karşılayabilecek özellikte bir kullanıma kavuşabilirsiniz. Otomatik çalışma parametrelerini rahatlıkla ayarlayabileceğiniz kontrol paneline sahip olması sayesinde kapı sonlandırma ayarlarını da çok kolay bir şekilde kendiniz yapabilirsiniz. Bu bakımdan tüm güvenlik sistemlerine de rahatlıkla uyum sağlayabildiklerini söyleyebilmek mümkündür.

Yüksek güvenlikli yapısı ile ilgi çeken BFT seksiyonel kapı motorunun montajı da oldukça basittir. Hatta garajınızın kapı girişinde bulunan tavana herhangi bir ek parça kullanmanıza gerek kalmadan rahatlıkla sabitleyebilmeniz ve kullanmaya başlayabilmeniz mümkündür. Bu yapısı ile her tip garaj için oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Farklı ebatlardaki ve ağırlıklardaki garaj kapılarına uyum sağlayabilecek özelliklerde kapı motorlarının da olması sayesinde hem evlerinizdeki kişisel garajlarınızda hem de tesislerinizdeki gibi yoğun kullanım gerçekleşen garaj kapılarında rahatlıkla bu motorlardan faydalanabilirsiniz.

BFT seksiyonel kapı motorlarını alırken ya da kullanırken bilmeniz gereken ve dikkatli olmanızı gerektiren bazı hususlar bulunmaktadır. Bunların en önemlisi ise kullanım yoğunluğuna ve kapı ebatlarına uygun özellikte motorlar almanız gerektiğidir. Sık kullanılan ve daha büyük ebatlardaki ya da ağırlıktaki kapılar için daha güçlü kapı motorları almanız gerekmektedir. Aksi takdirde kapıların açılması ve kapanması sırasında sorunlar yaşayabilir, belli bir süre sonra ise motorların arızalanarak çalışamaz hale geldiğini görebilirsiniz.

Çeşitli özellikleri ve aksesuarları ile dikkat çeken seksiyonel kapılarınız için kullanılacak olan BFT seksiyonel kapı motorlarının monte edilmesi durumunda çok daha konforlu bir kullanım sizi bekliyor olacaktır. Özellikle aracınızdan inip garaj kapısını açmak ve aracınızı park ettikten sonra da garaj kapısını tekrar kapatmak için aracınızdan inmek zorunda kalmamanız açısından kapı motorlarını kullanmanız büyük bir önem taşımaktadır.

Seksiyonel kapılarınızın da daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilecek olan BFT seksiyonel kapı motorunun kullanımı size zaman açısından da kazanç sağlayacaktır. Üstelik garaj kapılarınızı tam olarak kapatmayı unutmanız gibi bir durum da söz konusu olmayacağından daha güvenli bir kullanım sağlamaktadır. Seksiyonel kapılarınızda bu motorları kullanmanız durumunda sadece belli araçların garajınıza girmesi de söz konusu olacağından güvenlik açısından da BFT seksiyonel kapı motorlarından yararlanmanız faydanıza olacaktır.